FOTBAL: Program Liga 1, 2012 – 2013

Urmareste mai jos programul Ligii I de fotbal pentru sezonul 2012 – 2012.

Etapa 1 (21 iulie 2012)

Steaua Bucuresti – Concordia Chiajna
Viitorul Constanta – FC Brasov
Gaz Metan Severin – Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi – Otelul Galati
Petrolul Ploiesti – Ceahlaul Piatra Neamt
Rapid Bucuresti – FC Vaslui
CFR Cluj – Gaz Metan Medias
Pandurii Targu Jiu – Universitatea Cluj
Gloria Bistrita – Astra Ploiesti

Etapa 2 (28 iulie 2012)

Concordia Chiajna – Viitorul Constanta
FC Brasov – Gaz Metan Severin
Dinamo Bucuresti – CSMS Iasi
Otelul Galati – Rapid Bucuresti
Ceahlaul Piatra Neamt – CFR Cluj
FC Vaslui – Petrolul Ploiesti
Gaz Metan Medias – Pandurii Targu Jiu
Universitatea Cluj – Gloria Bistrita
Astra Ploiesti – Steaua Bucuresti

Etapa 3 (4 August 2012)

Steaua Bucuresti – Universitatea Cluj
Viitorul Constanta – Astra Ploiesti
Gaz Metan Severin – Concordia Chiajna
Petrolul Ploiesti – Otelul Galati
Rapid Bucuresti – CSMS Iasi
CFR Cluj – FC Vaslui
Pandurii Targu Jiu – Ceahlaul Piatra Neamt
Gloria Bistrita – Gaz Metan Medias
FC Brasov – Dinamo Bucuresti

Etapa 4 (11 August 2012)

CSMS Iasi – Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna – FC Brasov
Dinamo Bucuresti – Rapid Bucuresti
Otelul Galati – CFR Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt – Gloria Bistrita
FC Vaslui – Pandurii Targu Jiu
Gaz Metan Medias – Steaua Bucuresti
Universitatea Cluj – Viitorul Constanta
Astra Ploiesti – Gaz Metan Severin

Etapa 5 (18 August 2012)

Steaua Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt
Viitorul Constanta – Gaz Metan Medias
Gaz Metan Severin – Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti – Rapid Bucuresti
CFR Cluj – CSMS Iasi
Pandurii Targu Jiu – Otelul Galati
Gloria Bistrita – FC Vaslui
Concordia Chiajna – Dinamo Bucuresti
FC Brasov – Astra Ploiesti

Etapa 6 (25 August 2012)

CSMS Iasi – Pandurii Targu Jiu
Rapid Bucuresti – CFR Cluj
Dinamo Bucuresti – Petrolul Ploiesti
Otelul Galati – Gloria Bistrita
Ceahlaul Piatra Neamt – Viitorul Constanta
FC Vaslui – Steaua Bucuresti
Gaz Metan Medias – Gaz Metan Severin
Universitatea Cluj – FC Brasov
Astra Ploiesti – Concordia Chiajna

Etapa 7 (1 Septembrie 2012)

Steaua Bucuresti – Otelul Galati
Viitorul Constanta – FC Vaslui
Gaz Metan Severin – Ceahlaul Piatra Neamt
CFR Cluj – Petrolul Ploiesti
Pandurii Targu Jiu – Rapid Bucuresti
Gloria Bistrita – CSMS Iasi
Concordia Chiajna – Universitatea Cluj
FC Brasov – Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti – Dinamo Bucuresti

Etapa 8 (15 Septembrie 2012)

CSMS Iasi – Steaua Bucuresti
Petrolul Ploiesti – Pandurii Targu Jiu
Rapid Bucuresti – Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti – CFR Cluj
Otelul Galati – Viitorul Constanta
Ceahlaul Piatra Neamt – FC Brasov
FC Vaslui – Gaz Metan Severin
Gaz Metan Medias – Concordia Chiajna
Universitatea Cluj – Astra Ploiesti

Etapa 9 (22 Septembrie 2012)

Steaua Bucuresti – Rapid Bucuresti
Viitorul Constanta – CSMS Iasi
Gaz Metan Severin – Otelul Galati
Pandurii Targu Jiu – CFR Cluj
Gloria Bistrita – Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna – Ceahlaul Piatra Neamt
FC Brasov – FC Vaslui
Universitatea Cluj – Dinamo Bucuresti
Astra Ploiesti – Gaz Metan Medias

Etapa 10 (29 Septembrie 2012)

CSMS Iasi – Gaz Metan Severin
Petrolul Ploiesti – Steaua Bucuresti
Rapid Bucuresti – Viitorul Constanta
CFR Cluj – Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti – Pandurii Targu Jiu
Otelul Galati – FC Brasov
Ceahlaul Piatra Neamt – Astra Ploiesti
FC Vaslui – Concordia Chiajna
Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj

Etapa 11 (6 Octombrie 2012)

Steaua Bucuresti – CFR Cluj
Viitorul Constanta – Petrolul Ploiesti
Gaz Metan Severin – Rapid Bucuresti
Gloria Bistrita – Pandurii Targu Jiu
Concordia Chiajna – Otelul Galati
FC Brasov – CSMS Iasi
Gaz Metan Medias – Dinamo Bucuresti
Universitatea Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt
Astra Ploiesti – FC Vaslui

Etapa 12 (20 Octombrie 2012)

CSMS Iasi – Concordia Chiajna
Petrolul Ploiesti – Gaz Metan Severin
Rapid Bucuresti – FC Brasov
CFR Cluj – Viitorul Constanta
Pandurii Targu Jiu – Steaua Bucuresti
Dinamo Bucuresti – Gloria Bistrita
Otelul Galati – Astra Ploiesti
Ceahlaul Piatra Neamt – Gaz Metan Medias
FC Vaslui – Universitatea Cluj

Etapa 13 (27 Octombrie 2012)

Steaua Bucuresti – Gloria Bistrita
Viitorul Constanta – Pandurii Targu Jiu
Gaz Metan Severin – CFR Cluj
Concordia Chiajna – Rapid Bucuresti
FC Brasov – Petrolul Ploiesti
Ceahlaul Piatra Neamt – Dinamo Bucuresti
Gaz Metan Medias – FC Vaslui
Universitatea Cluj – Otelul Galati
Astra Ploiesti – CSMS Iasi

Etapa 14 (3 Noiembrie 2012)

Steaua Bucuresti – Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi – Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti – Concordia Chiajna
Rapid Bucuresti – Astra Ploiesti
CFR Cluj – FC Brasov
Pandurii Targu Jiu – Gaz Metan Severin
Gloria Bistrita – Viitorul Constanta
Otelul Galati – Gaz Metan Medias
FC Vaslui – Ceahlaul Piatra Neamt

Etapa 15 (10 Noiembrie 2012)

Viitorul Constanta – Steaua Bucuresti
Gaz Metan Severin – Gloria Bistrita
Concordia Chiajna – CFR Cluj
FC Brasov – Pandurii Targu Jiu
Dinamo Bucuresti – FC Vaslui
Ceahlaul Piatra Neamt – Otelul Galati
Gaz Metan Medias – CSMS Iasi
Universitatea Cluj – Rapid Bucuresti
Astra Ploiesti – Petrolul Ploiesti

Etapa 16 (17 Noiembrie 2012)

Steaua Bucuresti – Gaz Metan Severin
Viitorul Constanta – Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi – Ceahlaul Piatra Neamt
Petrolul Ploiesti – Universitatea Cluj
Rapid Bucuresti – Gaz Metan Medias
CFR Cluj – Astra Ploiesti
Pandurii Targu Jiu – Concordia Chiajna
Gloria Bistrita – FC Brasov
Otelul Galati – FC Vaslui

Etapa 17 (24 Noiembrie 2012)

Gaz Metan Severin – Viitorul Constanta
Concordia Chiajna – Gloria Bistrita
FC Brasov – Steaua Bucuresti
Dinamo Bucuresti – Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt – Rapid Bucuresti
FC Vaslui – CSMS Iasi
Gaz Metan Medias – Petrolul Ploiesti
Universitatea Cluj – CFR Cluj
Astra Ploiesti – Pandurii Targu Jiu

Leave a Reply


2 + 5 =

Bloguri, Bloggeri si Cititori Sport la Tv