FOTBAL: Rezultate 16 octombrie si clasamente grupe Preliminarii CM dupa 4 etape

Marti, 16 octombrie 2012 au avut loc meciuri etapei cu numarul 4 in cadrul Preliminariilor pentru CM de fotbal din Brazilia 2014. Iata mai jos rezultatele inregistrate si clasamentele pe grupe:

Meciuri GRUPA A
21:00, Croatia – Tara Galilor (2-0)
21:30, Macedonia – Serbia (1-0)
21:45, Belgium – Scotia (2-0)

Clasament GRUPA A
1. Belgia (8-1) 10 pct
2. Croatia (6-2) 10 pct
3. Serbia (6-5) 4 pct
4. Macedonia (3-4) 4 pct
5. Tara Galilor (3-11) 3 pct
6. Scotia (2-5) 2 pct

Meciuri GRUPA B
21:00, Cehia – Bulgaria (0-0)
21:45, Italia – Danemarca (3-1)

Clasament GRUPA B
1. Italia (10-4) 10 pct
2. Bulgaria (4-3) 6 pct
3. Cehia (3-1) 5 pct
4. Armenia (2-4) 3 pct
5. Danemarca (2-4) 2 pct
6. Malta (1-6) 0 pct

Meciuri GRUPA C
21:00, Insulele Feroe – Irlanda (1-4)
21:35, Austria – Kazakhstan (4-0)
21:45, Germania – Suedia (4-4)

Clasament GRUPA C
1. Germania (15-6) 10 pct
2. Suedia (8-5) 7 pct
3. Irlanda (7-8) 6 pct
4. Austria (5-2) 4 pct
5. Kazakhstan (1-8) 1 pct
6. Insulele Feroe (2-9) 0 pct

Meciuri GRUPA D
20:00, Andorra – Estonia (0-1)
21:00, Romania – Olanda (1-4)
21:30, Ungaria – Turcia (3-1)

Clasament GRUPA D
1. Olanda 4.4.0.0 (13-2) 12 puncte
2. Ungaria 4.3.0.1 (10-5) 9 puncte
3. ROMANIA 4.3.0.1 (8-4) 9 puncte
4. Turcia 4.1.0.3 (4-6) 3 puncte
5. Estonia 4.1.0.3 (1-6) 3 puncte
6. Andorra 4.0.0.4 (0-13) 0 puncte

Urmariti fotbal LIVE STREAM pe bet365

Meciuri GRUPA E
21:00, Cipru – Norvegia (1-3)
21:30, Islanda – Elvetia (0-2)
21:45, Albania – Slovenia (1-0)

Clasament GRUPA E
1. Elvetia (7-1) 10 pct
2. Norvegia (6-5) 7 pct
3. Albania (5-5) 6 pct
4. Islanda (4-4) 6 pct
5. Slovenia (3-6) 3 pct
6. Cipru (4-8) 3 pct

Meciuri GRUPA F
18:00, Rusia – Azerbaidjan (1-0)
19:00, Israel – Luxembourg (3-0)
21:45, Portugalia – Irlanda de Nord (1-1)

Clasament GRUPA F
1. Rusia (8-0) 12 pct
2. Israel (10-5) 7 pct
3. Portugalia (6-3) 7 pct
4. Irlanda de Nord (2-4) 2 pct
5. Azerbaidjan (1-5) 1 pct
6. Luxemburg (2-12) 1 pct

Meciuri GRUPA G
20:00, Letonia – Liechtenstein (2-0)
21:00, Bosnia-Herzegovina – Lituania (3-0)
21:30, Slovacia – Grecia (0-1)

Clasament GRUPA G
1. Bosnia (15-2) 10 pct
2. Grecia (5-1) 10 pct
3. Slovacia (5-3) 7 pct
4. Lituania (3-6) 4 pct
5. Letonia (5-8) 3 pct
6. Liechtenstein (1-14) 0 pct

Meciuri GRUPA H
21:00, Ucraina – Muntenegru (0-1)
21:30, San Marino – Moldova (0-2)
22:00, Polonia – Anglia (17 octombrie 2012)

Clasament GRUPA H
1. Anglia (11-1) 7 pct
2. Muntenegru (9-2) 7 pct
3. Polonia (4-2) 4 pct
4. Moldova (2-7) 4 pct
5. Ucraina (1-2) 2 pct
6. San Marino (0-13) 0 pct

Meciuri GRUPA I
19:00, Belarus – Georgia (2-0)
22:00, Spania – France (1-1)

Clasament GRUPA I
1. Spania (6-1) 7 pct
2. Franta (5-2) 7 pct
3. Georgia (2-4) 4 pct
4. Belarus (3-8) 3 pct
5. Finlanda (1-2) 1 pct

Urmatoarele doua etape in cadrul Calificarilor penru CM Brazilia 2014 vor avea loc pe 22 si 26 martie 2013.

William Hill Sports

Leave a Reply


7 × = 28

Bloguri, Bloggeri si Cititori Sport la Tv