HANDBAL: Program, rezultate si clasamente CM Handbal Masculin Spania 2013

Campionatul Mondial de Handbal Masculin Spania 2013

In perioada 11-27 Ianuarie 2013 are loc in Spania Campionatul Mondial de Handbal Masculin. Echipele sunt impartite in patru grupe, dupe cum puteti vedea mai jos, iar meciurile se joaca in sase orase, astfel: Barcelona, Guadalajara, Granollers, Madrid, Sevilla si Zaragoza.

Grupe CM Handbal Masculin Spania 2013

Grupa A: Germania, Argentina, Brazilia, Franta, Muntenegru, Tunisia.
Grupa B: Chile, Danemarca, Islanda, Macedonia, Qatar, Rusia.
Grupa C: Arabia Saudita, Belarus, Korea de Sud, Slovenia, Polonia, Serbia.
Grupa D: Algeria, Australia, Croatia, Egipt, Spania, Ungaria.

Program si rezultate fazele superioare CM Handbal Masculin Spania 2013

FINALA CM Handbal Masculin 2013

27.01, SPANIA – DANEMARCA (35 – 19)

Finala Mica

26.01, Slovenia – Croatia (26 – 31)

SEMIFINALE

25.01, Spania – Slovenia (26 – 22)
25.01, Danemarca – Croatia (30 – 24)

SFERTURI DE FINALA
23.01, Danemarca – Ungaria (28 – 26)
23.01, Franta – Croatia (23 – 30)
23.01, Germania – Spania (24 – 28)
23.01, Rusia – Slovenia (27 – 28)

OPTIMI DE FINALA
20.01, Germania – Macedonia (28 – 23)
20.01, Brazilia – Rusia (26 – 27)
20.01, Danemarca – Tunisia (30 – 23)
20.01, Islanda – Franta (28 – 23)

21.01, Serbia – Spania (20 – 31)
21.01, Slovenia – Egipt (31 – 26)
21.01, Ungaria – Polonia (27 – 19)
21.01, Croatia – Belarus (33 – 24)

Program, rezultate si clasamente CM Handbal Masculin Spania 2013 – Faza Grupelor

Grupa A (Granollers)

Clasament
1. Germania 5J (148 – 126) 8 pct
2. Franta 5J (154 – 124) 8 pct
3. Brazilia 5J (122 – 127) 6 pct
4. Tunisia 5J (123 – 123) 6 pct
5. Argentina 5J (116 – 138) 2 pct
6. Muntenegru 5J (117 – 142) 0 pct

Rezultate

12.01, Germania – Brazilia (33 – 23)
12.01, Argentina – Muntenegru (28 – 26)
12.01, Franta – Tunisia (30 – 27)

13.01, Brazilia – Argentina (24 – 20)
13.01, Tunisia – Germania (25 – 23)
13.01, Muntenegru – Franta (23 – 30)

15.01, Tunisia – Muntenegru (27 – 25)
15.01, Germania – Argentina (31 – 27)
15.01, Franta – Brazilia (27 – 22)

16.01, Brazilia – Tunisia (27 – 22)
16.01, Germania – Muntenegu (29 – 21)
16.01, Argentina – Franta (23 – 35)

18.01, Argentina – Tunisia (18 – 22)
18.01, Franta – Germania (30 – 32)
18.01, Muntenegru – Brazilia (25 – 26)

Grupa B (Sevilla)

Clasament
1. Danemarca 5J (184 – 136) 10 pct
2. Rusia 5J (151 – 131) 7 pct
3. Islanda 5J (153 – 136) 6 pct
4. Macedonia 5J (142 – 143) 5 pct
5. Qatar 5J (139 – 166) 2 pct
6. Chile 5J (121 – 178) 0 pct

Rezultate

12.01, Macedonia – Chile (30 – 28)
12.01, Islanda – Rusia (25 – 30)
12.01, Danemarca – Qatar (41 – 27)

13.01, Chile – Islanda (22 – 38)
13.01, Qatar – Macedonia (30 – 34)
13.01, Rusia – Danemarca (27 – 31)

15.01, Qatar – Rusia (22 – 29)
15.01, Macedonia – Islanda (19 – 23)
15.01, Danemarca – Chile (43 – 24)

16.01, Macedonia – Rusia (29 – 29)
16.01, Chile – Qatar (23 – 31)
16.01, Islanda – Danemarca (28 – 36)

18.01, Rusia – Chile (36 – 24)
18.01, Islanda – Qatar (39 – 29)
18.01, Danemarca – Macedonia (33 – 30)

Grupa C (Zaragoza)

Clasament
1. Slovenia 5J (151 – 130) 10 pct
2. Polonia 5J (134 – 110) 8 pct
3. Serbia 5J (150 – 128) 6 pct
4. Belarus 5J (135 – 120) 4 pct
5. Arabia Saudita 5J (95 – 145) 2 pct
6. Coreea de Sud 5J (116 – 148) 0 pct

Rezultate

12.01, Serbia – Coreea de Sud (31 – 22)
12.01, Slovenia – Arabia Saudita (32 – 22)
12.01, Polonia – Belarus (24 – 22)

14.01, Coreea de Sud – Slovenia (27 – 34)
14.01, Belarus – Serbia (28 – 34)
14.01, Arabia Saudita – Polonia (14 – 28)

15.01, Coreea de Sud – Belarus (20 – 26)
15.01, Serbia – Arabia Saudita (30 – 20)
15.01, Slovenia – Polonia (26 – 24)

17.01, Slovenia – Belarus (27 – 26)
17.01, Arabia Saudita – Coreea de Sud (24 – 22)
17.01, Polonia – Serbia (25 – 24)

19.01, Belarus – Arabia Saudita (33 – 15)
19.01, Polonia – Coreea de Sud (33 – 25)
19.01, Serbia – Slovenia (31 – 33)

Grupa D (Madrid)

Clasament
1. Croatia 5J (148 – 99) 10 pct
2. Spania 5J (160 – 98) 8 pct
3. Ungaria 5J (147 – 120) 6 pct
4. Egipt 5J (130 – 123) 3 pct
5. Algeria 5J (123 – 126) 3 pct
6. Australia 5J (66 – 208) 0 pct

Rezultate

11.01, Spania – Algeria (27 – 14)
12.01, Croatia – Australia (35 – 13)
12.01, Ungaria – Egipt (32 – 23)

14.01, Algeria – Croatia (20 – 31)
14.01, Egipt – Spania (24 – 29)
14.01, Australia – Ungaria (13 – 43)

15.01, Algeria – Egipt (24 – 24)
15.01, Spania – Australia (51 – 11)
15.01, Croatia – Ungaria (30 – 21)

17.01, Australia – Algeria (15 – 39)
17.01, Ungaria – Spania (22 – 28)
17.01, Croatia – Egipt (24 – 20)

19.01, Egipt – Australia (39 – 14)
19.01, Spania – Croatia (25 – 27)
19.01, Ungaria – Algeria (29 – 26)

* Primele patru clasate din fiecare grupa obtin calificarea in faza urmatoare

Pariaza la bet365 pe CM 2013 la Handbal Masculin si poti primi un bonus de pana la 200 RON

Vezi si Castigatoare All-Time CM Handbal Masculin

Leave a Reply


− 5 = 0

Bloguri, Bloggeri si Cititori Sport la Tv