FOTBAL: Program, rezultate si clasamente Europa League, sezon 2013-2014

UEFA Europa League

Sezonul competitonal 2013-2014 al Europa League a inceput cu tururile prleminare. Puteti sa puneti acest link ca si semn de carte pentru ca aici vom prezenta tot programul si toate rezultatele acestui sezon al Ligii Europene. Tot aici vom prezenta si programul, rezultatele si clasamentele grupelor din Europa League, editia 2013/2014. Vezi aici toate cotele la pariuri din Europa League!

Meciurile din Europa League pot fi urmarite si live online pe pagina de Meciuri Online, cu circa 10 minute inainte de startul intalnirilor sau in timpul desfasurarii acestora (doar meciurile care sunt televizate).

Program Turul 3 Preliminar / Mansa 1

01.08, Estoril Praia (Portugalia) – Hapoel Ramat Gan (Israel)
01.08, FC Sevilla (Spania) – Mladost (Muntenegru)
01.08, Trencin (Slovacia) – Astra Giurgiu (Romania) (18:30) Digisport 2
01.08, Petrolul Ploiesti (Romania) – Vitesse (Olanda) (19:00) Digisport 1
01.08, Minsk (Belarus) – St. Johnstone (Scotia)
01.08, Jablonec (Cehia) – Stromsgodset (Norvegia)
01.08, Qarabag (Azerbaidjan) – Gefle (Suedia)
01.08, Ventspils (Letonia) – Maccabi Haifa (Israel)
01.08, Aktobe (Kazakhstan) – Breidablik (Islanda)
01.08, Dinamo Minsk (Belarus) – Trabzonspor (Turcia)
01.08, Cernomoret Odessa (Ucraina) – Steaua Rosie (Serbia)
01.08, Randers (Danemarca) – Rubin Kazan (Rusia)
01.08, Zalgiris (Lituania) – Lech Poznan (Polonia)
01.08, Slovan Liberec (Cehia) – FC Zurich (Elvetia)
01.08, Vojvodina (Serbia) – Bursaspor (Turcia)
01.08, Hacken (Suedia) – Thun (Elvetia)
01.08, Tromso (Norvegia) – Differdange 03 (Luxemburg)
01.08, Rijeka (Croatia) – Zilina (Slovacia)
01.08, Botev Plovdiv (Bulgaria) – VfB Stuttgart (Germania)
01.08, Kukesi (Albania) – Metalurg Donetk (Ucraina)
01.08, Pandurii (Romania) – Hapoel Tel Aviv (Israel) (21:00) Digisport 1
01.08, Xanthi (Grecia) – Standard Liege (Belgia)
01.08, Asteras Triplis (Grecia) – Rapid Viena (Austria)
01.08, Saint-Etienne (Franta) – Milsami-Ursidos (Moldova)
01.08, Motherwell (Scotia) – Kuban Krasnodar (Rusia)
01.08, Siroki Brijeg (Bosnia) – Udinese (Italia)
01.08, Swansea (Tara Galilor) – Malmo FF (Suedia)
01.08, Slask Wroclaw (Polonia) – Club Brugge (Belgia)
01.08, Hajduk Split (Croatia) – Dila Gori (Georgia)

Rezultate Turul 2 Preliminar / Mansa 2

25.07, Pandurii (Romania) – Levadia (Estonia) (4 – 0) | 4 – 0
25.07, Jeunesse d’Esch (Luxemburg) – Ventspils (Letonia) (1 – 4) | 1 – 5
25.07, Siroki Brijeg (Bosnia) – Irtysh (Kazakhstan) (2 – 0) | 4 – 3
25.07, Aalborg (Danemarca) – Dila (Georgia) (0 – 0) | 0 – 3
25.07, Milsami-Ursidos (Moldova) – Shakhtyor (Belarus) (1 – 1) | 2 – 2 *
25.07, Piast Gliwice (Polonia) – Qarabag (Azerbaidjan) (2 – 2) | 3 – 4
25.07, Senica (Slovacia) – Mlados (Muntenegru) (0 – 1) | 2 – 3
25.07, Lokomotiva (Croatia) – Dinamo Minsk (Belarus) (2 – 3) | 4 – 4 **
25.07, Lech Poznan (Polonia) – Honka (Finlanda) (2 – 1) | 2 – 5
25.07, Slovan Liberec (Cehia) – Skonto (Letonia) (1 – 0) | 2 – 2 **
25.07, Hapoel Tel Aviv (Israel) – Beroe (Bulgaria) (2 – 2) | 6 – 3
25.07, Botev Plovdiv (Bulgaria) – Zrinjski (Bosnia) (2 – 0) | 3 – 1
25.07, Trencin (Slovacia) – IFK Goteborg (Suedia) (2 – 1) | 2 – 1
25.07, Inter Baku (Azerbaidjan) – Tromso (Norvegia) (1 – 0) | 1 – 2
25.07, khazar Lankaram (Azerbaidjan) – Maccabi Haifa (Israel) (0 – 8) | 0 – 10
25.07, Aktobe (Kazakhstan) – Hood (Norvegia) (2 – 0) | 2 – 1
25.07, Gefle (Suedia) – Anorthosis (Cipru) (4 – 0) | 4 – 3
25.07, Dacia Chisinau (Moldova) – Cernomoret Odessa (Ucraina) (2 – 1) | 2 – 3
25.07, Vikingur (Insulele Feroe) – Petrolul Ploiesti (Romania) (0 – 4) | 0 – 7
25.07, Debrecen (Ungaria) – Stromsgodset (Norvegia) (0 – 3) | 2 – 5
25.07, St. Johnstone (Scotia) – Rosenborg (Norvegia) (1 – 1) | 2 – 1
25.07, Hibernian (Scotia) – Malmo FF (Suedia) (0 – 7) | 0 – 9
25.07, Chikhura (Georgia) – Thun (Elvetia) (1 – 3) | 1 – 5
25.07, Minsk (Belarus) – Valletta (Malta) (2 – 0) | 3 – 1
25.07, FC Utrecht (Olanda) – Differdange 03 (Luxemburg) (3 – 3) | 4 – 5
25.07, Sarajevo (Bosnia) – Kukesi (Albania) (0 – 0) | 2 – 3
25.07, Rubin Kazan (Rusia) – Jagodia (Serbia) (1 – 0) | 4 – 2
25.07, Pyunik (Armenia) – Zalgiris (Lituania) (1 – 1) | 1 – 3
25.07, Hacken (Suedia) – Sparta Praga (Cehia) (1 – 0) | 2 – 3
25.07, Linfield (Irlanda de Nord) – Xanthi (Grecia) (1 – 2) | 2 – 2 **
25.07, Turnovo (Macedonia) – Hajudk Split (Crotia) (1 – 1) | 2 – 3
25.07, Omonia Nicosia (Cipru) – Astra Giurgiu (Romania) (1 – 2) | 2 – 3
25.07, IBV (Islanda) – Steaua Rosie (Serbia) (0 – 0) | 0 – 2
25.07, Honved (Ungaria) – Vojvodina (Serbia) (1 – 3) | 1 – 5
25.07, Derry City (Irlanda de Nord) – Trabzonspor (Ungaria) (0 – 3) | 2 – 7
25.07, Zilina (Slovacia) – Olimpija Ljubljana (Slovenia) (2 – 0) | 3 – 3 **
25.07, Rudar (Muntenegru) – Slask Wroclaw (Polonia) (2 – 2) | 2 – 6
25.07, Prestatyn Town (Tara Galilor) – Rijeka (Croatia) (0 – 3) | 0 – 8
25.07, Standard Liege (Belgia) – KR (Islanda) (3 – 1) | 6 – 2
25.07, Breidablik (Islanda) – Sturm Graz (Austria) (0 – 1) | 0 – 1

* Milsami-Ursidos din Moldova s-a calificat la penalty-uri
** Xanthi, Slovan Liberec, Zilina si Dinamo Minsk s-au calificat datorita golurilor mai multe marcate in deplasare
*** echipele scrise cu bold s-au calificat in turul 3 preliminar

Rezultate Turul 2 Preliminar / Mansa 1

16.07, Levadia (Estonia) – Pandurii (Romania) (0 – 0)
18.07, Ventspils (Letonia) – Jeunesse d’Esch (Luxemburg) (3 – 0)
18.07, Irtysh (Kazakhstan) – Siroki Brijeg (Bosnia) (3 – 2)
18.07, Dila (Georgia) – Aalborg (Danemarca) (3 – 0)
18.07, Shakhtyor (Belarus) – Milsami-Ursidos (Moldova) (1 – 1)
18.07, Qarabag (Azerbaidjan) – Piast Gliwice (Polonia) (2 – 1)
18.07, Mlados (Muntenegru) – Senica (Slovacia) (2 – 2)
18.07, Dinamo Minsk (Belarus) – Lokomotiva (Croatia) (1 – 2)
18.07, Honka (Finlanda) – Lech Poznan (Polonia) (1 – 3)
18.07, Skonto (Letonia) – Slovan Liberec (Cehia) (2 – 1)
18.07, Beroe (Bulgaria) – Hapoel Tel Aviv (Israel) (1 – 4)
18.07, Zrinjski (Bosnia) – Botev Plovdiv (Bulgaria) (1 – 1)
18.07, IFK Goteborg (Suedia) – Trencin (Slovacia) (0 – 0)
18.07, Tromso (Norvegia) – Inter Baku (Azerbaidjan) (2 – 0)
18.07, Maccabi Haifa (Israel) – khazar Lankaram (Azerbaidjan) (2 – 0)
18.07, Hood (Norvegia) – Aktobe (Kazakhstan) (1 – 0)
18.07, Anorthosis (Cipru) – Gefle (Suedia) (3 – 0)
18.07, Cernomoret Odessa (Ucraina) – Dacia Chisinau (Moldova) (2 – 0)
18.07, Petrolul Ploiesti (Romania) – Vikingur (Insulele Feroe) (3 – 0)
18.07, Stromsgodset (Norvegia) – Debrecen (Ungaria) (2 – 2)
18.07, Rosenborg (Norvegia) – St. Johnstone (Scotia) (0 – 1)
18.07, Malmo FF (Suedia) – Hibernian (Scotia) (2 – 0)
18.07, Thun (Elvetia) – Chikhura (Georgia) (2 – 0)
18.07, Valletta (Malta) – Minsk (Belarus) (1 – 1)
18.07, Differdange 03 (Luxemburg) – FC Utrecht (Olanda) (2 – 1)
18.07, Kukesi (Albania) – Sarajevo (Bosnia) (3 – 2)
18.07, Jagodia (Serbia) – Rubin Kazan (Rusia) (2 – 3)
18.07, Zalgiris (Lituania) – Pyunik (Armenia) (2 – 0)
18.07, Sparta Praga (Cehia) – Hacken (Suedia) (2 – 2)
18.07, Xanthi (Grecia) – Linfield (Irlanda de Nord) (0 – 1)
18.07, Hajudk Split (Crotia) – Turnovo (Macedonia) (2 – 1)
18.07, Astra Giurgiu (Romania) – Omonia Nicosia (Cipru) (1 – 1)
18.07, Steaua Rosie (Serbia) – IBV (Islanda) (2 – 0)
18.07, Vojvodina (Serbia) – Honved (Ungaria) (2 – 0)
18.07, Trabzonspor (Ungaria) – Derry City (Irlanda de Nord) (4 – 2)
18.07, Olimpija Ljubljana (Slovenia) – Zilina (Slovacia) (3 – 1)
18.07, Slask Wroclaw (Polonia) – Rudar (Muntenegru) (4 – 0)
18.07, Rijeka (Croatia) – Prestatyn Town (Tara Galilor) (5 – 0)
18.07, KR (Islanda) – Standard Liege (Belgia) (0 – 0)
18.07, Sturm Graz (Austria) – Breidablik (Islanda) (1 – 3)

Rezultate Turul 1 Preliminar / Mansa 2 (la sfarsit este rezultatul general)

02.07, Khazar Lankaram (Azerbaidjan) – Sliema Wanderers (Malta) (1 – 1) | 2 – 1
11.07, Vaduz (Liechtenstein) – Chikhura (Georgia) (1 – 1) | 1 – 1 *
11.07, Botev Plovdiv (Bulgaria) – Astana (Kazakhstan) (5 – 0) | 6 – 0
11.07, F91 Dudelange (Luxemburg) – Milsami-Ursidos (Moldova) (0 – 0) | 0 – 1
11.07, Aktobe (Armenia) – Gandzasar (Armenia) (2 – 1) | 4 – 2
11.07, Zrinjski (Bosnia) – Santa Colome (Andorra) (1 – 0) | 4 – 1
11.07, Honved (Ungaria) – Celik (Muntenegru) (9 – 0) | 13 – 1
11.07, Pyunik (Armenia) – Teteks (Macedonia) (1 – 0) | 2 – 1
11.07, Vojvodina (Serbia) – Hibernians (Malta) (3 – 2) | 7 – 3
11.07, Dinamo Minsk (Belarus) – Kruoja (Lituania) (5 – 0) | 8 – 0
11.07, Marienhamn (Finlanda) – Inter Baku (Azerbaidjan) (0 – 2) | 1 – 3
11.07, Kukesi (Albania) – Flora (Estonia) (0 – 0) | 1 – 1 *
11.07, Turnova (Macedonia) – Suduva (Lituania) (2 – 2) | 4 – 4 **
11.07, Skonto (Letonia) – Tiraspol (Moldova) (0 – 1) | 1 – 1 **
11.07, Differdange 03 (Luxemburg) – Laci (Albania) (2 – 1) | 3 – 1
11.07, Celje (Slovenia) – Tromso (Norvegia) (0 – 2) | 3 – 2
11.07, Zilina (Slovcia) – Torpedo Kutaisi (Georgia) (3 – 3) | 6 – 3
11.07, Inter Turku (Finlanda) – Vikingur (Insulele Feroe) (0 – 1) | 1 – 2
11.07, Dacia Chisinau (Moldova) – Teuta Durres (Albania) (2 – 0) | 3 – 3 *
11.07, Irtysh (Kazakhstan) – Levski Sofia (Bulgaria) (2 – 0) | 2 – 0
11.07, Metalurg Liepajas (Letonia) – Prestatyn Town (Tara Galilor) (1 – 2) | 3 – 3 **
11.07, St. Patrick’s (Irlanda) – Zalgiris (Lituania) (1 – 2) | 3 – 4
11.07, Ventspils (Letonia) – Airbus (Tara Galilor) (0 – 0) | 1 – 1 *
11.07, Mika (Armenia) – Rudar (Muntenegru) (1 – 1) | 1 – 2
11.07, Libertas (San Marino) – Sarajevo (Bosnia) (1 – 2) | 1 – 3
11.07, Mladost (Bosnia) (Muntenegru) – Videoton (Ungaria) (1 – 0) | 2 – 2 *
11.07, Astra Giurgiu (Romania) – Domzale (Slovenia) (2 – 0) | 3 – 0
11.07, Malmo FF (Suedia) – Drogheda United (Irlanda) (2 – 0) | 2 – 0
11.07, Rosenborg (Norvegia) – Crusaders (Irlanda de Nord) (7 – 2) | 9 – 3
11.07, FC Valletta (Malta) – La Fiorita (San Marino) (1 – 0) | 4 – 0
11.07, Glentoran (Irlanda de Nord) – KR Reykjavik (Islanda) (0 – 3) | 0 – 3
11.07, Santa Coloma (Andorra) – Breidablik (Islanda) (0 – 0) | 0 – 4
11.07, HB (Insulele Feroe) – IBV (Islanda) (0 – 1) | 1 – 2

10.07, Linfield (Irlanda de Nord) – IF (Insulele Feroe) (3 – 0) | 5 – 0
09.07, Mika (Armenia) – Rudar (Muntenegru) (1 – 1) | 1 – 2
09.07, TPS (Finlanda) – Jeunesse d’Esch (Luxemburg) (2 – 1) | 2 – 3

* Chikhura, Dacia Chisinau, Ventspils, Mladost si Kukesi s-au calificat datorita golurilor in plus marcate in deplasare
** Turnova, Prestatyn Town si Skonto s-au calificat la penalty-uri
*** echipele scrise cu bold s-au calificat in turul 2 preliminar

Rezultate Turul 1 Preliminar / Mansa 1

04.07, Chikhura (Georgia) – Vaduz (Liechtenstein) (0 – 1)
04.07, Astana (Kazakhstan) – Botev Plovdiv (Bulgaria) (0 – 1)
04.07, Milsami-Ursidos (Moldova) – F91 Dudelange (Luxemburg) (1 – 0)
04.07, Gandzasar (Armenia) – Aktobe (Armenia) (1 – 2)
04.07, Santa Colome (Andorra) – Zrinjski (Bosnia) (1 – 3)
04.07, Celik (Muntenegru) – Honved (Ungaria) (1 – 4)
04.07, Teteks (Macedonia) – Pyunik (Armenia) (1 – 1)
04.07, Hibernians (Malta) – Vojvodina (Serbia) (1 – 4)
04.07, Jeunesse d’Esch (Luxemburg) – TPS (Finlanda) (2 – 0)
04.07, Kruoja (Lituania) – Dinamo Minsk (Belarus) (0 – 3)
04.07, Inter Baku (Azerbaidjan) – Marienhamn (Finlanda) (1 – 1)
04.07, Flora (Estonia) – Kukesi (Albania) (1 – 1)
04.07, Suduva (Lituania) – Turnova (Macedonia) (2 – 2)
04.07, Tiraspol (Moldova) – Skonto (Letonia) (0 – 1)
04.07, Laci (Albania) – Differdange 03 (Luxemburg) (0 – 1)
04.07, Tromso (Norvegia) – Celje (Slovenia) (1 – 2)
04.07, Torpedo Kutaisi (Georgia) – Zilina (Slovcia) (0 – 3)
04.07, Vikingur (Insulele Feroe) – Inter Turku (Finlanda) (1 – 1)
04.07, Teuta Durres (Albania) – Dacia Chisinau (Moldova) (3 – 1)
04.07, Levski Sofia (Bulgaria) – Irtysh (Kazakhstan) (0 – 0)
04.07, Prestatyn Town (Tara Galilor) – Metalurg Liepajas (Letonia) (1 – 2)
04.07, Zalgiris (Lituania) – St. Patrick’s (Irlanda) (2 – 2)
04.07, Airbus (Tara Galilor) – Ventspils (Letonia) (1 – 1)
04.07, Rudar (Muntenegru) – Mika (Armenia) (1 – 0)
04.07, Sarajevo (Bosnia) – Libertas (San Marino) (1 – 0)
04.07, Videoton (Ungaria) – Mladost (Bosnia) (Muntenegru) (2 – 1)
04.07, Domzale (Slovenia) – Astra Giurgiu (Romania) (0 – 1)
04.07, Drogheda United (Irlanda) – Malmo FF (Suedia) (0 – 0)
04.07, Crusaders (Irlanda de Nord) – Rosenborg (Norvegia) (1 – 2)
04.07, La Fiorita (San Marino) – FC Valletta (Malta) (0 – 3)
04.07, KR Reykjavik (Islanda) – Glentoran (Irlanda de Nord) (0 – 0)
04.07, Breidablik (Islanda) – Santa Coloma (Andorra) (4 – 0)
04.07, IBV (Islanda) – HB (Insulele Feroe) (1 – 1)

03.07, IF (Insulele Feroe) – Linfield (Irlanda de Nord) (0-2)

02.07, Metalurg (Macedonia) – Qarabag (Azerbaidjan) (0 – 1)
02.07, Sliema Wanderers (Malta) – Khazar Lankaram (Azerbaidjan) (1 – 1)
02.07, Trans (Estonia) – Gefle (Suedia) (0 – 3)
02.07, Bala Town (Tara Galilor) – Levadia (Estonia) (1 – 0)

Pariaza pe Europa League la bet365 si ia un BONUS de pana la 200 RON

Leave a Reply


× 2 = 16

Bloguri, Bloggeri si Cititori Sport la Tv